SP264W 4-Gang Thermoset Wall Plate, 4 Decorator Openings, White
- MFR:
- Legrand-Pass & Seymour
- MFR #:
- SP264W
- UPC:
- 785007680133
- Item #:
- 86006
SP264W 4-Gang Thermoset Wall Plate, 4 Decorator Openings, White
- MFR #:
- SP264W
- UPC:
- 785007680133
- Item #:
- 86006
Plate Plastic 4-Gang Sierraplex Without Line
| Catalog Number | SP264W |
| Manufacturer | Legrand-Pass & Seymour |
| Brand | Legrand-Pass & Seymour |
| Warranty Description | 1-Year Limited Warranty |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Residential;Commercial |
| Color | White |
| Insulation | Bare |
| Material | Thermoplastic |
| Mounting | Wall |
| Number of Gangs | 4 |
| Special Features | Standard size plastic smooth wall plate |
| Standard | UL 514 |
| UPC | 785007680133 |
| GTIN | 00785007680133 |
| Item Type | Wall Plate |
| Size | 5" |
| Environmental Conditions | 0 to 90% (relative humidity, non-condensing) |
| Thickness | .30" |