FLD2X20/15/10W 3/4/5K 120V CU4 BZ
- MFR:
- RAB Lighting
- MFR #:
- BULLET2X20A
- UPC:
- 192552045797
- Item #:
- 811921
Manuals & Documentation
| Catalog Number | BULLET2X20A |
| Manufacturer | RAB Lighting |
| Brand | RAB Lighting |
| Application | Outdoor-Flood Light |
| Color | Bronze |
| Enclosure | Die-cast Aluminum |
| Lumens | 2,319-4,189 |
| Mounting | Wall |
| Shape | Round |
| Special Features | Field-Adjustable |
| Standard | 120V |
| UPC | 192552045797 |
| GTIN | 00192552045797 |
| Width | 13.375 |
| Width UOM | Inch |
| Depth | 6 IN |
| Size | 4.25 |
| Environmental Conditions | Suitable for wet locations |
| Voltage Rating | 132 |
| Wattage | 40/30/20 W |