9-inch LED Disk Light with Motion Sensor, 1300 lumens, 90CRI, 5CCT, Phase Cut dimming 10%, Matte White finish, Single pack.
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- HLSMS9129FS1E
- UPC:
- 080083287109
- Item #:
- 807192
9-inch LED Disk Light with Motion Sensor, 1300 lumens, 90CRI, 5CCT, Phase Cut dimming 10%, Matte White finish, Single pack.
- MFR #:
- HLSMS9129FS1E
- UPC:
- 080083287109
- Item #:
- 807192
Manuals & Documentation
| Catalog Number | HLSMS9129FS1E |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Amperage Rating | 150 m |
| Application | Lighting |
| Finish | Matte White |
| Lamp Type | LED |
| Mounting | Surface |
| Special Features | Below the ceiling installation, no clips or plates needed |
| Standard | ENERGY STAR Qualified;IECC Compliant;Title 24 Compliant;UL Listed;RoHS Compliant |
| UPC | 080083287109 |
| GTIN | 00080083287109 |
| Item Type | HLS Round LED Surface Mount |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 17.5W |