BR30 7W 65EQ CRI90 5CCT FA DIM
- MFR:
- RAB Lighting
- MFR #:
- BR30-7-9CCT-DIM
- UPC:
- 192552037648
- Item #:
- 784515
| Catalog Number | BR30-7-9CCT-DIM |
| Manufacturer | RAB Lighting |
| Brand | RAB Lighting Inc |
| Application | Lamps |
| Color Rendering Index (CRI) | = 90 CRI |
| Current Rating | 80mA@120V |
| Finish | White |
| Lumens | 666-732 |
| Special Features | Energy efficient replacement for incandescent and halogen lamps |
| Standard | CCT- adjustable color temperature 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K |
| UPC | 192552037648 |
| GTIN | 00192552037648 |
| Item Type | Reflectors |
| Length | 3.86 |
| Length UOM | Inch |
| Wattage | 7 W |
| Power Factor | 0.7 |