FM119S1EWHR Halo FM Dimmable Low Profile Round Flushmount, 18 W Fixture, 120 V, White Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- FM119S1EWHR
- UPC:
- 080083257706
- Item #:
- 739606
FM119S1EWHR Halo FM Dimmable Low Profile Round Flushmount, 18 W Fixture, 120 V, White Housing
- MFR #:
- FM119S1EWHR
- UPC:
- 080083257706
- Item #:
- 739606
Manuals & Documentation
| Catalog Number | FM119S1EWHR |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Mounting | Flush |
| Special Features | Sizes 8", 11", 15" |
| Standard | UL Listed;RoHS Compliant;Energy Star;Title 24 Compliant;ISO Certified |
| UPC | 080083257706 |
| GTIN | 00080083257706 |
| Item Type | Flushmount |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 18 W |