HLS9129301EWH Halo HLS Round Low Profile Fixture, 17.8 W Fixture, 120 V AC, Matte White Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- HLS9129301EWH
- UPC:
- 080083256907
- Item #:
- 739558
HLS9129301EWH Halo HLS Round Low Profile Fixture, 17.8 W Fixture, 120 V AC, Matte White Housing
- MFR #:
- HLS9129301EWH
- UPC:
- 080083256907
- Item #:
- 739558
Manuals & Documentation
| Catalog Number | HLS9129301EWH |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Finish | Matte White |
| Lamp Type | LED |
| Mounting | Surface |
| Special Features | Sizes include 4", 6", & 9" |
| Standard | Energy Star;IECC Compliant;UL Listed;Title 24 Compliant;RoHS Compliant |
| UPC | 080083256907 |
| GTIN | 00080083256907 |
| Item Type | HLS Round LED Surface Mount |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 17.8 W |