TPTE1W TradeMaster TPTE1 Combination Wall Plate, 1 Gangs, 4.7 in W x 10.188 in H, Thermoplastic, White
- MFR:
- Legrand-On-Q
- MFR #:
- TPTE1W
- UPC:
- 785007247688
- Item #:
- 73678
TPTE1W TradeMaster TPTE1 Combination Wall Plate, 1 Gangs, 4.7 in W x 10.188 in H, Thermoplastic, White
- MFR #:
- TPTE1W
- UPC:
- 785007247688
- Item #:
- 73678
| Catalog Number | TPTE1W |
| Manufacturer | Legrand-On-Q |
| Brand | Legrand-On-Q |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Residential/Commercial |
| Color | White |
| Insulation | Bare |
| Material | Thermoplastic |
| Mounting | Wall |
| Special Features | Molded of rugged, indestructible self extinguishing nylon |
| Standard | UL 514 |
| UPC | 785007247688 |
| GTIN | 00785007247688 |
| Item Type | Wall Plate |
| Size | 4.7 in |
| Thickness | .35 in |
| Cross Reference Products | Bryant NS730W|EatonWD 2532-4W|EatonWD 3532-4W|Enerlites 6611-W|GCWaldom 30-8749|GCWaldom 30-8749-BU|GCWaldom 30-9717|GCWaldom 30-9717-BU|HublWiring NS730W|Ideal 85-207 |