L81208FL9030P Halo Mini Track Luminaire, LED Lamp, 10.5 W Fixture, 120/277 V, Accent Cylinder Head, 7.4 in Max Extension
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- L81208FL9030P
- UPC:
- 080083860449
- Item #:
- 710340
L81208FL9030P Halo Mini Track Luminaire, LED Lamp, 10.5 W Fixture, 120/277 V, Accent Cylinder Head, 7.4 in Max Extension
- MFR #:
- L81208FL9030P
- UPC:
- 080083860449
- Item #:
- 710340
Manuals & Documentation
| Catalog Number | L81208FL9030P |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Mounting | Track |
| Special Features | Efficacy: up to 95 lm/W at 14.8W, Lumens: up to 1,100 |
| UPC | 080083860449 |
| GTIN | 00080083860449 |
| Item Type | LED Luminaire |
| Voltage Rating | 120-277V |
| Wattage | 10.5W |