SMD6R129SWHE Halo SMD6R Round Surface Mount Downlight, 15 W Fixture, 120 to 277 V, Matte White Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- SMD6R129SWHE
- UPC:
- 080083021321
- Item #:
- 690357
SMD6R129SWHE Halo SMD6R Round Surface Mount Downlight, 15 W Fixture, 120 to 277 V, Matte White Housing
- MFR #:
- SMD6R129SWHE
- UPC:
- 080083021321
- Item #:
- 690357
Manuals & Documentation
| Catalog Number | SMD6R129SWHE |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Mounting | Surface |
| Special Features | 1/2" ultra-low profile lens downlight with wide distribution |
| Standard | Energy Star Certified;IECC Compliant;Title 24 Compliant;UL Listed;RoHS Compliant |
| UPC | 080083021321 |
| GTIN | 00080083021321 |
| Item Type | SMD6 LED |
| Voltage Rating | 120-277V |
| Wattage | 15W |