| Catalog Number | 787-1212 |
| Manufacturer | WAGO |
| Brand | WAGO |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Conductor Range | 12-24 AWG Conductor Range |
| Connection | Terminals (Cage-clamp) |
| Mounting | Din Rail |
| RoHS Indicator | Yes |
| GTIN | 04055143908016 |
| Item Type | Power supply unit |
| Dimensions | H90mm x W72mm x D56mm |
| Width | 2.835 |
| Width UOM | Inch |
| Height | 90 mm / 3.543 inches |
| Height UOM | Inch |
| Depth | 56 mm / 2.205 inches |
| Depth UOM | Inch |
| Weight | 288 |
| Weight UOM | Grams |