SP326W Combination Openings, 3 Toggle Switch and 1 Decorator, Four Gang, White
- MFR:
- Legrand-Pass & Seymour
- MFR #:
- SP326W
- UPC:
- 785007682762
- Item #:
- 63099
SP326W Combination Openings, 3 Toggle Switch and 1 Decorator, Four Gang, White
- MFR #:
- SP326W
- UPC:
- 785007682762
- Item #:
- 63099
Combination Wall Plate, 3 Toggle Switch and 1 Decorator, 4-Gang
| Catalog Number | SP326W |
| Manufacturer | Legrand-Pass & Seymour |
| Brand | Legrand-Pass & Seymour |
| Warranty Description | Limited Lifetime Warranty |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Residential;Commercial |
| Color | White |
| Insulation | Bare |
| Material | Thermoplastic |
| Mounting | Wall |
| Number of Gangs | 4 |
| Special Features | Individually wrapped, non-combustible mar-proof material |
| Standard | UL 514 |
| UPC | 785007682762 |
| GTIN | 00785007682762 |
| Item Type | Wall Plate |
| Size | 7.8 in |
| Thickness | .28 in |