E997M Carlon Conduit End Bell, 3-1/2 in, For Use With SCH 40 and SCH 80 Rigid Non-Metallic Conduit, PVC
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- E997M
- UPC:
- 034481061496
- Item #:
- 63039
E997M Carlon Conduit End Bell, 3-1/2 in, For Use With SCH 40 and SCH 80 Rigid Non-Metallic Conduit, PVC
- MFR #:
- E997M
- UPC:
- 034481061496
- Item #:
- 63039
Manuals & Documentation
| Catalog Number | E997M |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | CARLON |
| Country of Origin | Canada |
| Made in USA | No |
| Color | Gray |
| Material | PVC |
| UPC | 034481061496 |
| GTIN | 00034481061496 |
| Item Type | Rigid Non-Metallic Conduit Fittings & Accessories |
| Length | 2.135 in |
| Width | 4.598 in |
| Size | 3-1/2 in |
| Cross Reference Products | ABBInstall E997M|Cantex 5144011|Cantex 5144011G|Certaineed 59681|Crouse EB350NM|Ipex 78296|JMEagle 61500350|Madison PMEB-350|MultiFit 78296|MultiFit EB50 |