E997J Carlon Conduit End Bell, 2 in, For Use With SCH 40 and SCH 80 Rigid Non-Metallic Conduit, PVC
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- E997J
- UPC:
- 034481061465
- Item #:
- 62989
E997J Carlon Conduit End Bell, 2 in, For Use With SCH 40 and SCH 80 Rigid Non-Metallic Conduit, PVC
- MFR #:
- E997J
- UPC:
- 034481061465
- Item #:
- 62989
Manuals & Documentation
| Catalog Number | E997J |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | CARLON |
| Country of Origin | Canada |
| Made in USA | No |
| Color | Gray |
| Material | PVC |
| Standard | UL E23018 |
| UPC | 034481061465 |
| GTIN | 00034481061465 |
| Item Type | Rigid Non-Metallic Conduit Fittings & Accessories |
| Length | 1.492 in |
| Width | 2.958 in |
| Size | 2 in |
| Cross Reference Products | ABBInstall E997J|Cantex 5144008|Cantex 5144008G|Certaineed 59678|Crouse EB200NM|Ipex 78293|JMEagle 61500200|Madison PMEB-200|MultiFit 78293|MultiFit EB35 |