TYD2X4NPW6 Ty-Duct PVC Wiring Duct, 0.195 x 0.625 in, 0.315 x 0.551 in Slot Narrow Slot, 2 in W x 4 in D, PVC
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- TYD2X4NPW6
- UPC:
- 786210092508
- Item #:
- 617646
TYD2X4NPW6 Ty-Duct PVC Wiring Duct, 0.195 x 0.625 in, 0.315 x 0.551 in Slot Narrow Slot, 2 in W x 4 in D, PVC
- MFR #:
- TYD2X4NPW6
- UPC:
- 786210092508
- Item #:
- 617646
Manuals & Documentation
| Catalog Number | TYD2X4NPW6 |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | Ty-Duct |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Color | White |
| Material | PVC |
| Slot Style | Narrow |
| UPC | 786210092508 |
| GTIN | 00786210092508 |
| Item Type | Narrow Slot Duct |
| Length | 6 ft , 1.83 m |
| Width | 2 in , 50.8 mm |
| Depth | 4 in , 101.6 mm |
| Cross Reference Products | ABB 1SL5196A00|ABB QD225X400HW|ABBInstall T2X4HDW|ABBInstall TBCOTY2X4NPW6|ABBInstall TY2X4NPW6|ABBInstall TYD2X4NPW6|Hoffman A-200400RWH|Iboco T1E-2240W|Panduit F2X4WH6|Phoenix CD60X100WH |