AXCS3ARL Lumark Small Standard Axcent Luminaire, 27 W Fixture, 120 to 277 V AC, Polyester Powder Coated Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- AXCS3ARL
- UPC:
- 080083888016
- Item #:
- 611066
AXCS3ARL Lumark Small Standard Axcent Luminaire, 27 W Fixture, 120 to 277 V AC, Polyester Powder Coated Housing
- MFR #:
- AXCS3ARL
- UPC:
- 080083888016
- Item #:
- 611066
Manuals & Documentation
| Catalog Number | AXCS3ARL |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Lumark |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Application | Lighting |
| Finish | Carbon Bronze |
| Lamp Type | LED |
| Light Technology | Review |
| Mounting | Wall |
| Special Features | Available in 14W - 123W (1,800 - 17,000 lumens) models |
| UPC | 080083888016 |
| GTIN | 00080083888016 |
| Item Type | Wall Mount |
| Voltage Rating | 120-277V |
| Wattage | 27 W |