SMD4S6930WH Halo Square Downlight, (1) Lamp, 9.9 W Fixture, 120 V
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- SMD4S6930WH
- UPC:
- 080083766413
- Item #:
- 601811
SMD4S6930WH Halo Square Downlight, (1) Lamp, 9.9 W Fixture, 120 V
- MFR #:
- SMD4S6930WH
- UPC:
- 080083766413
- Item #:
- 601811
Manuals & Documentation
| Catalog Number | SMD4S6930WH |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Cooper Lighting Solutions |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Finish | Matte White |
| Lamp Type | LED |
| Material | Aluminum |
| Mounting | Recessed |
| Special Features | 1/2" ultra-low profile lens downlight with wide distribution |
| Standard | cULus Listed - Damp Location;cULus Listed - Wet Location;Energy Star Certified;Airtite |
| UPC | 080083766413 |
| GTIN | 00080083766413 |
| Item Type | SMD4 LED |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 9.9W |