#8 EZ Ancors, Zinc Plated Alloy,Jar
- MFR:
- Minerallac
- MFR #:
- 59510J
- UPC:
- 085937081629
- Item #:
- 59949
| Catalog Number | 59510J |
| Manufacturer | Minerallac |
| Brand | CULLY |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Application | Drywall, Horizontal |
| Finish | Zinc Plated |
| Material | Zinc Die Cast Anchor |
| Special Features | E-Z Ancor®Zinc: #8 Self Drilling Drywall Anchor Slot/Phil |
| UPC | 085937081629 |
| GTIN | 00085937081629 |
| Item Type | Self Drilling Drywall Anchor |
| Length | 1-5/8" |
| Length UOM | Inch |
| Diameter | 1/2" IN |
| Size | #8 X 1-5/8" |