PW7760 1-Receptacle Power Supply, 100 to 240 V AC Input, 12 VDC Output, 18 W Power Rating, 1.5 A, Desktop Mount
- MFR:
- Legrand-On-Q
- MFR #:
- PW7760
- UPC:
- 804428037453
- Item #:
- 56487
PW7760 1-Receptacle Power Supply, 100 to 240 V AC Input, 12 VDC Output, 18 W Power Rating, 1.5 A, Desktop Mount
- MFR #:
- PW7760
- UPC:
- 804428037453
- Item #:
- 56487
| Catalog Number | PW7760 |
| Manufacturer | Legrand-On-Q |
| Brand | Legrand-On-Q |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Residential |
| Cable Size | 24” |
| Connection | DC Barrel |
| Enclosure | High Impact Flame Retardant Plastic |
| Input Voltage | 100-240VAC |
| Mounting | Desk Top |
| Output Voltage | 12VDC |
| Special Features | Powers data networking and video products. |
| UPC | 804428037453 |
| GTIN | 00804428037453 |
| Item Type | Power Supply |
| Length | 3.15 in |
| Width | 1.97 in |
| Height | 1.3 in |
| Environmental Conditions | 0 To 40 Deg C Operating; -20 To 60 Deg C Storage; 20 - 85 Pct Rhl Humidity Range Operating (Max Noncondensing 85%) |
| Wattage | 18W |