FM11WRCCR Metalux FM Dimmable Low Profile Ap Flush Mount Light, 14 W Fixture, 120 V AC, Post Painted White Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- FM11WRCCR
- UPC:
- 080083840151
- Item #:
- 555240
FM11WRCCR Metalux FM Dimmable Low Profile Ap Flush Mount Light, 14 W Fixture, 120 V AC, Post Painted White Housing
- MFR #:
- FM11WRCCR
- UPC:
- 080083840151
- Item #:
- 555240
Manuals & Documentation
| Catalog Number | FM11WRCCR |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Metalux |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Finish | White |
| Lamp Type | LED |
| Light Technology | LED |
| Mounting | Surface |
| Special Features | Four product configurations - 9", 11”, 15” and 19” |
| Standard | UL/cUL Listed;Energy Star;RoHS Compliant |
| UPC | 080083840151 |
| GTIN | 00080083840151 |
| Item Type | Flushmount |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 14 W |