Fast Support Conduit Clip for Wire, Rod or Flange , Fits 1/2" EMT to #10 Wire thru 1/4" Rod or 1/8 thru 1/4" Flange, Spring Steel
- MFR:
- Minerallac
- MFR #:
- FS1
- UPC:
- 784610800518
- Item #:
- 533601
Fast Support Conduit Clip for Wire, Rod or Flange , Fits 1/2" EMT to #10 Wire thru 1/4" Rod or 1/8 thru 1/4" Flange, Spring Steel
- MFR #:
- FS1
- UPC:
- 784610800518
- Item #:
- 533601
Manuals & Documentation
| Catalog Number | FS1 |
| Manufacturer | Minerallac |
| Brand | BLACKCLAW |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Application | Electrical Conduit/Cable |
| Color | Black |
| Finish | Black Phosphate |
| Material | Spring Steel |
| Standard | UL #9N38 |
| UPC | 784610800518 |
| GTIN | 00784610800518 |
| Item Type | Conduit Clip |
| Length | 3.600" |
| Length UOM | Inch |
| Width | 1.000" |
| Width UOM | Inch |
| Size | 3.600" x 1.000" x 0.750" |