LA4069271EWH Halo 4 in Aperture All Purpose Integrated Retrofit Downlight, 120 V AC, Aluminum/Steel Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- LA4069271EWH
- UPC:
- 080083818129
- Item #:
- 520636
LA4069271EWH Halo 4 in Aperture All Purpose Integrated Retrofit Downlight, 120 V AC, Aluminum/Steel Housing
- MFR #:
- LA4069271EWH
- UPC:
- 080083818129
- Item #:
- 520636
Manuals & Documentation
| Catalog Number | LA4069271EWH |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Finish | White |
| Lamp Type | LED |
| Light Technology | LED |
| Mounting | Recessed |
| Special Features | Adjustable gimbal offers 35-degree tilt and 360-degree rotation |
| Standard | cULus Listed - Wet Location;Airtite;RoHS Compliant;Energy Star;Title 20 Compliant;Title 24 Compliant;Showerlight;IECC Compliant |
| UPC | 080083818129 |
| GTIN | 00080083818129 |
| Item Type | 4" LA4 LED All-Purpose LED Adjustable Retrofit |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 9 W |