HU30ADV24P Halo seleCCTable Dimmable Premium Under Cabinet Light, (1) Lamp, 120 to 277 V AC, White Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- HU30ADV24P
- UPC:
- 080083798001
- Item #:
- 520630
HU30ADV24P Halo seleCCTable Dimmable Premium Under Cabinet Light, (1) Lamp, 120 to 277 V AC, White Housing
- MFR #:
- HU30ADV24P
- UPC:
- 080083798001
- Item #:
- 520630
Manuals & Documentation
| Catalog Number | HU30ADV24P |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Finish | White |
| Lamp Type | LED |
| Mounting | Under Cabinet |
| Special Features | 4 selectable color temperatures: 2700K, 3000K, 3500K and 4000K, 90 CRI |
| Standard | cULus Listed - Damp Location;IECC Compliant;Title 24 Compliant;Energy Star |
| UPC | 080083798001 |
| GTIN | 00080083798001 |
| Item Type | LED Luminaire |
| Voltage Rating | 120-277V |
| Wattage | 11 W |