AP235-EG Superstrut Connector Post Base, Diagonal Channel Position, Steel
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- AP235 EG
- UPC:
- 616013011256
- Item #:
- 518367
AP235-EG Superstrut Connector Post Base, Diagonal Channel Position, Steel
- MFR #:
- AP235 EG
- UPC:
- 616013011256
- Item #:
- 518367
| Catalog Number | AP235 EG |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | Superstrut |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Application | For use in metal framing applications |
| Color | Silver |
| Finish | SilverGalv/Electro-Galvanized |
| Material | Steel |
| Number of Holes | 12 |
| Special Features | Excellent corrosion reisistance |
| UPC | 616013011256 |
| GTIN | 00616013011256 |
| Item Type | Fittings, Brackets & Hardware |
| Length | 6 in |
| Width | 6 in |
| Height | 3-1/2 in |