NSYPTDS5 Flange Mount Kit, Gray
- MFR:
- Schneider Electric
- MFR #:
- NSYPTDS5
- Item #:
- 507775
Spacial - Flush Mounting drive installation kit - Altivar Process size S5 - IP55
Manuals & Documentation
| Catalog Number | NSYPTDS5 |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Country of Origin | France |
| Made in USA | No |
| Application | Process and utilities |
| Consist of | 1 x mounting plate with flanges and integrated gasket, steel with anti-corrosive coating by screws and nuts;1 x fixing accessories;1 x drilling template;1 x instruction sheet;1 x edge protector profile, plastic;1 x fan support;1 x cover for fan protection |
| For Use With | Altivar variable speed drive ATV630;Altivar variable speed drive ATV930;PanelSeT SF and SM enclosures;Altivar variable speed drive ATV340 |
| Mounting | Mounting Plate |
| RoHS URL | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=431689951&lang=en-us |
| GTIN | 03606485442488 |
| Item Type | Drive flush mounting kit |
| Width | Cut-out: 380 mm;external: 427 mm |
| Height | External: 975 mm;cut-out: 920 mm |
| Depth | Wall-enclosure separation : 205.5 mm |