AC2MP4BK Premium High Speed HDMI Cable With Ethernet, 4 m L, Male x Male Connector, 30 AWG Conductor
- MFR:
- Legrand-On-Q
- MFR #:
- AC2MP4BK
- UPC:
- 804428431992
- Item #:
- 495324
AC2MP4BK Premium High Speed HDMI Cable With Ethernet, 4 m L, Male x Male Connector, 30 AWG Conductor
- MFR #:
- AC2MP4BK
- UPC:
- 804428431992
- Item #:
- 495324
| Catalog Number | AC2MP4BK |
| Manufacturer | Legrand-On-Q |
| Brand | Legrand-On-Q |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Residential |
| Color | Black |
| Connector | Type A to Type A, 4-contacts, 24K Gold-plated |
| Data Transfer Rate | 18 |
| Special Features | Enhanced audio/video performance |
| Standard | RoHS, HDMI 2.0b, CL3 (in-wall rated) |
| UPC | 804428431992 |
| GTIN | 00804428431992 |
| Item Type | Premium HDMI CL3 (in-wall rated), HDMI 2.0b standard |
| Length | 13.1 (4 m) |
| Length UOM | Foot |
| Weight | 0.57 (0.259 kg) LBS |
| Outside Diameter | 0.236 (6 mm) IN |