ELG406927WH Halo ELG406 2nd Generation Adjustable Gimbal and Light Engine, LED Lamp, 120 V AC
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- ELG406927WH
- UPC:
- 080083693634
- Item #:
- 353270
ELG406927WH Halo ELG406 2nd Generation Adjustable Gimbal and Light Engine, LED Lamp, 120 V AC
- MFR #:
- ELG406927WH
- UPC:
- 080083693634
- Item #:
- 353270
Manuals & Documentation
| Catalog Number | ELG406927WH |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Light Technology | LED |
| Mounting | Flush |
| Special Features | 90 CRI and 2700K, 3000K, 3500K and 4000K color temperatures |
| Standard | Damp Locations Listed;ENERGY STAR Qualified;IECC Compliant;California Title 24;RoHS Compliant;LM79 and/or LM80 Tested |
| UPC | 080083693634 |
| GTIN | 00080083693634 |
| Item Type | 4" H4 LED Gimbal Trim / Light Engine |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 13W |