12 x 1-1/2" Nail Plate with Nail/Screw Holes, Pre-Galvanized
- MFR:
- Minerallac
- MFR #:
- NP12
- UPC:
- 784610843126
- Item #:
- 327399
12 x 1-1/2" Nail Plate with Nail/Screw Holes, Pre-Galvanized
- MFR #:
- NP12
- UPC:
- 784610843126
- Item #:
- 327399
Manuals & Documentation
| Catalog Number | NP12 |
| Manufacturer | Minerallac |
| Brand | CULLY |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Application | Wire protection |
| Color | Silver |
| Material | Steel |
| Mounting | Screw |
| Special Features | 6 Holes |
| Standard | 2011 NEC 300.4(A) |
| UPC | 784610843126 |
| GTIN | 00784610843126 |
| Item Type | Nail Plate |
| Length | 12" |
| Width | 1-1/2" |
| Size | 12" x 1-1/2" |
| Thickness | 1/16" |