SPJ126W Combination Openings, 1 Toggle Switch and 1 Decorator, Two Gang, White
- MFR:
- Legrand-Pass & Seymour
- MFR #:
- SPJ126W
- UPC:
- 785007684384
- Item #:
- 303711
SPJ126W Combination Openings, 1 Toggle Switch and 1 Decorator, Two Gang, White
- MFR #:
- SPJ126W
- UPC:
- 785007684384
- Item #:
- 303711
Smooth Wall Plate Junior-Jumbo 1-Gang Toggle 1-Gang Decorator
| Catalog Number | SPJ126W |
| Manufacturer | Legrand-Pass & Seymour |
| Brand | Legrand-Pass & Seymour |
| Warranty Description | Limited Lifetime Warranty |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Residential;Commercial |
| Color | White |
| Insulation | Bare |
| Material | Thermoplastic |
| Mounting | Wall |
| Number of Gangs | 2 |
| Special Features | Standard size plastic smooth wall plate |
| Standard | UL 514 |
| UPC | 785007684384 |
| GTIN | 00785007684384 |
| Item Type | Wall Plate |
| Size | 5" |
| Thickness | .30" |