SLIM37W/PC Standard Cutoff Wallpack With 120 VAC Button Photocell,) LED Lamp, 37 W Fixture, 120 VAC, White Housing
- MFR:
- RAB Lighting
- MFR #:
- SLIM37W/PC
- UPC:
- 019813105635
- Item #:
- 301320
SLIM37W/PC Standard Cutoff Wallpack With 120 VAC Button Photocell,) LED Lamp, 37 W Fixture, 120 VAC, White Housing
- MFR #:
- SLIM37W/PC
- UPC:
- 019813105635
- Item #:
- 301320
Manuals & Documentation
| Catalog Number | SLIM37W/PC |
| Manufacturer | RAB Lighting |
| Brand | RAB Lighting Inc |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Light Technology | LED |
| Lumens | 3905 |
| Mounting | Wall |
| Special Features | 120V Button Photocell |
| UPC | 019813105635 |
| GTIN | 00019813105635 |
| Item Type | WALLPACK |
| Voltage Rating | 120 |
| Wattage | 37 W |