HS-906 Steel City 2-Hole Pipe Strap, 2 in, For Use With Rigid/IMC Conduits, Steel, Zinc Plated
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- HS 906
- UPC:
- 785991420104
- Item #:
- 299363
HS-906 Steel City 2-Hole Pipe Strap, 2 in, For Use With Rigid/IMC Conduits, Steel, Zinc Plated
- MFR #:
- HS 906
- UPC:
- 785991420104
- Item #:
- 299363
Manuals & Documentation
| Catalog Number | HS 906 |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | Steel City |
| Country of Origin | Canada |
| Made in USA | No |
| Application | For Use with Rigid/IMC Conduits |
| Material | Steel |
| UPC | 785991420104 |
| GTIN | 00785991420104 |
| Item Type | Two Hole Pipe Strap |
| Length | 4.937 in |
| Width | 0.875 in |
| Size | 2 Inches |
| Thickness | 0.053 in |
| Cross Reference Products | ABBInstall HS-906|Appleton CF200|BLine B2304-2|Bridgeport 1906|Crouse 4968|Dottie HW406|Electrline L620-6|Garvin THSR-200|Halex 61220B|HublWiring 2238 |