IC20 W Adjustable New Construction Round Downlight Housing With Push-In Electrical Connectors, Incandescent Lamp, Insulated Insulation, 120 V AC, 5-5/8 in Ceiling Opening
- MFR:
- Acuity Brands
- MFR #:
- IC20 W
- UPC:
- 661209107749
- Item #:
- 24519
IC20 W Adjustable New Construction Round Downlight Housing With Push-In Electrical Connectors, Incandescent Lamp, Insulated Insulation, 120 V AC, 5-5/8 in Ceiling Opening
- MFR #:
- IC20 W
- UPC:
- 661209107749
- Item #:
- 24519
Contractor Select
Manuals & Documentation
| Catalog Number | IC20 W |
| Manufacturer | Acuity Brands |
| Brand | Juno |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Residential |
| Lamp Type | Incandescent |
| Mounting | Recessed |
| Standard | CSA,UL |
| UPC | 661209107749 |
| GTIN | 00661209107749 |
| Item Type | Housing |
| Length | 14 |
| Length UOM | Inch |
| Width | 12 |
| Width UOM | Inch |
| Height | 9 |
| Height UOM | Inch |
| Voltage Rating | 120V |
| Cross Reference Products | 15006A |