NSYDPR200T NSY Double Profile DIN Rail Mounting, Steel
- MFR:
- Schneider Electric
- MFR #:
- NSYDPR200T
- Item #:
- 232551
NSYDPR200T NSY Double Profile DIN Rail Mounting, Steel
- MFR #:
- NSYDPR200T
- Item #:
- 232551
One double-profile mounting rail 35 x 15 2m for all enclosures supply: 20
Manuals & Documentation
| Catalog Number | NSYDPR200T |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Country of Origin | Italy |
| Made in USA | No |
| Consist of | 1 rail |
| Material | galvanised steel |
| RoHS URL | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=268040704&lang=en-us |
| GTIN | 03606480467752 |
| Item Type | Mounting accessory;Rail;Double-profile DIN |
| Length | 2000 mm |
| Width | Nominal: 35 mm |
| Height | Nominal: 15 mm |