H1499TAT Halo Low Voltage New Construction Shallow Recessed Lighting Housing, Non-IC Insulation, 120/277 V AC, 4-3/8 in Ceiling Opening, Steel Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- H1499TAT
- UPC:
- 080083584383
- Item #:
- 222358
H1499TAT Halo Low Voltage New Construction Shallow Recessed Lighting Housing, Non-IC Insulation, 120/277 V AC, 4-3/8 in Ceiling Opening, Steel Housing
- MFR #:
- H1499TAT
- UPC:
- 080083584383
- Item #:
- 222358
Manuals & Documentation
| Catalog Number | H1499TAT |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Special Features | Got Nail!™ bar hangers |
| Standard | UL/cUL Listed - Damp Location;UL/cUL Listed - Wet Location;Airtite |
| UPC | 080083584383 |
| GTIN | 00080083584383 |
| Item Type | 4" H1499 Low Voltage Housing |
| Voltage Rating | 120-277V |
| Wattage | 57W |