APC7G Sure-Lites All-Pro APC APCH Combo Universal Emergency Exit Lamp, LED Lamp, 1.45/1.55 W Fixture, 120 to 277 V AC, Textured Housing, EXIT Legend
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- APC7G
- UPC:
- 080083567164
- Item #:
- 220272
APC7G Sure-Lites All-Pro APC APCH Combo Universal Emergency Exit Lamp, LED Lamp, 1.45/1.55 W Fixture, 120 to 277 V AC, Textured Housing, EXIT Legend
- MFR #:
- APC7G
- UPC:
- 080083567164
- Item #:
- 220272
Manuals & Documentation
| Catalog Number | APC7G |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | All-Pro Emergency |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Battery | Nickel Cadmium |
| Lamp Type | LED |
| Lumens | 100 |
| Material | Thermoplastic |
| Mounting | Ceiling |
| Special Features | 3.6V, .78W DC long lasting LED heads |
| Standard | UL Listed - Damp Location |
| UPC | 080083567164 |
| GTIN | 00080083567164 |
| Item Type | LED Exit and Emergency |
| Size | 2.6 IN Length 12.75 IN Width 8.2 IN Height |
| Voltage Rating | 120/277V |
| Wattage | 1.68 W at 277 V |