26TE14-W 1-Gang Decorator Modular Jack, Wall Mount
- MFR:
- Legrand-On-Q
- MFR #:
- 26TE14W
- UPC:
- 785007026078
- Item #:
- 205882
26TE14-W 1-Gang Decorator Modular Jack, Wall Mount
- MFR #:
- 26TE14W
- UPC:
- 785007026078
- Item #:
- 205882
| Catalog Number | 26TE14W |
| Manufacturer | Legrand-On-Q |
| Brand | Legrand-On-Q |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | residential/Commercial |
| Color | White |
| Insulation | Bare |
| Material | Thermoplastic |
| Mounting | Wall |
| Special Features | May be used in multigang applications, decorator style design, fits single gang box. |
| Standard | UL 1863 |
| UPC | 785007026078 |
| GTIN | 00785007026078 |
| Item Type | Modular Jack |
| Size | 3.8" |
| Thickness | 1.3" |
| Cross Reference Products | Bryant NS770W|EatonWD 3560-4W|Enerlites 6501-A|Enerlites 6501-LA|Enerlites 6501-W|HublWiring NS770|HublWiring NS770LA|HublWiring NS770W|Leviton 40649|Leviton 40649-W |