Conduit Hanger with Bolt and Nut, Fits 4" EMT or 4" Rigid/IMC, Zinc Plated
- MFR:
- Minerallac
- MFR #:
- 9B
- UPC:
- 784610120098
- Item #:
- 193663
Conduit Hanger with Bolt and Nut, Fits 4" EMT or 4" Rigid/IMC, Zinc Plated
- MFR #:
- 9B
- UPC:
- 784610120098
- Item #:
- 193663
Manuals & Documentation
| Catalog Number | 9B |
| Manufacturer | Minerallac |
| Brand | MINERALLAC TRADITIONAL |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Application | Electrical Conduit |
| Color | Silver |
| Finish | Zinc Plated |
| Material | Steel |
| Mounting | Component, Wood, Steel, Concrete |
| Mounting Holes | 1 |
| Number of Holes | 3 |
| Standard | UL #9N38 |
| UPC | 784610120098 |
| GTIN | 00784610120098 |
| Item Type | Conduit Hanger |
| Length | 1.750" |
| Length UOM | Inch |
| Width | 3.750" |
| Width UOM | Inch |
| Height | 6.750" |
| Height UOM | Inch |
| Size | 6.75" x 3.75" x 1.75" |