E997R Carlon Conduit End Bell, 6 in, For Use With SCH 40 and SCH 80 Rigid Non-Metallic Conduit, PVC
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- E997R
- UPC:
- 034481061540
- Item #:
- 170458
E997R Carlon Conduit End Bell, 6 in, For Use With SCH 40 and SCH 80 Rigid Non-Metallic Conduit, PVC
- MFR #:
- E997R
- UPC:
- 034481061540
- Item #:
- 170458
Manuals & Documentation
| Catalog Number | E997R |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | CARLON |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Color | Gray |
| Material | PVC |
| UPC | 034481061540 |
| GTIN | 00034481061540 |
| Item Type | Rigid Non-Metallic Conduit Fittings & Accessories |
| Length | 2.73 in |
| Width | 7.37 in |
| Size | 6 in |
| Cross Reference Products | ABBInstall E997R|Cantex 5144014|Certaineed 59684|Crouse EB600NM|Ipex 78299|JMEagle 61500600|Madison PMEB-600|MultiFit 78299|MultiFit EB65|Picoma ME977R |