E986N Carlon Type LB Non-Metallic Conduit Body, 4 in Hub, 390 cu-in Capacity, PVC
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- E986N
- UPC:
- 034481065517
- Item #:
- 150571
E986N Carlon Type LB Non-Metallic Conduit Body, 4 in Hub, 390 cu-in Capacity, PVC
- MFR #:
- E986N
- UPC:
- 034481065517
- Item #:
- 150571
Manuals & Documentation
| Catalog Number | E986N |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | CARLON |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | For use with Schedule 40 and 80 Conduit |
| Color | Gray |
| Hub Size | 4 in |
| Material | PVC |
| Special Features | Textured lids |
| UPC | 034481065517 |
| GTIN | 00034481065517 |
| Item Type | Type LB Conduit Body |
| Length | 15-7/8 in |
| Width | 5-11/32 in |
| Cross Reference Products | ABBInstall E986N|AlliedTube 59209|Cantex 5133672|Cantex 5133672G|Certaineed 59209|Crouse LB400NM|Ipex 78149|JMEagle 61340400|Madison PLBLA-400|MultiFit 78149 |