| Catalog Number | 210-112 |
| Manufacturer | WAGO |
| Brand | WAGO |
| Country of Origin | Italy |
| Made in USA | No |
| Color | silver-colored |
| RoHS Indicator | Yes |
| GTIN | 4017332272292 |
| Item Type | Rail |
| Dimensions | L2000mm |
| Width | 78.74 |
| Width UOM | Inch |
| Height | 7.5 mm / 0.295 inches |
| Height UOM | Inch |
| Depth | 35 mm / 1.378 inches |
| Depth UOM | Inch |
| Weight | 630 |
| Weight UOM | Grams |