TPTE2-W TP Series Standard Vertical Phone Wallplate With Wallplate, 2 Gangs, 6 in L x 2-15/16 in W, Thermoplastic, Box Mount
- MFR:
- Legrand-On-Q
- MFR #:
- TPTE2W
- UPC:
- 785007247732
- Item #:
- 98586
TPTE2-W TP Series Standard Vertical Phone Wallplate With Wallplate, 2 Gangs, 6 in L x 2-15/16 in W, Thermoplastic, Box Mount
- MFR #:
- TPTE2W
- UPC:
- 785007247732
- Item #:
- 98586
| Catalog Number | TPTE2W |
| Manufacturer | Legrand-On-Q |
| Brand | Legrand-On-Q |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Application | residential/Commercial |
| Color | White |
| Insulation | Bare |
| Material | Thermoplastic |
| Mounting | Wall |
| Special Features | Molded of rugged, practically indestructible nylon |
| Standard | UL 514 |
| UPC | 785007247732 |
| GTIN | 00785007247732 |
| Item Type | Wall Plate |
| Size | 6" |
| Thickness | .50" |
| Cross Reference Products | Bryant NS742W|EatonWD 2546-4W|EatonWD 3546-4W|Enerlites 6651-W|GCWaldom 30-8449|GCWaldom 30-8449-BU|GCWaldom 30-9713|GCWaldom 30-9713-BU|HublWiring NS742W|Ideal 85-209 |