52-PS-2 Steel City 2-Gang Square Box Partition, 4 in L x 4 in W, Steel, For Use With 1-1/2 in Deep Box With 2-Device 1-1/4 in, 1-1/2 in and 2 in Square-Cut Tile Wall Raised Cover
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- 52 PS 2
- UPC:
- 785991140866
- Item #:
- 86028
52-PS-2 Steel City 2-Gang Square Box Partition, 4 in L x 4 in W, Steel, For Use With 1-1/2 in Deep Box With 2-Device 1-1/4 in, 1-1/2 in and 2 in Square-Cut Tile Wall Raised Cover
- MFR #:
- 52 PS 2
- UPC:
- 785991140866
- Item #:
- 86028
Manuals & Documentation
| Catalog Number | 52 PS 2 |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | Steel City |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Application | For use with a two device square cut tile wall cover, 1-1/4 inch, 1-1/2 inch or 2 inch raised |
| Color | Silver |
| Finish | Pre-galvanized |
| Knockouts | 0 |
| Material | Steel |
| UPC | 785991140866 |
| GTIN | 00785991140866 |
| Item Type | Box Partitions |
| Length | 4 in |
| Width | 4 in |
| Height | 1-1/2 in |