52-PD-1 Steel City 2-Gang Square Box Partition, 4 in L x 4 in W, Steel, For Use With 2-1/8 in Deep Box With 2-Device 1/2 in, 3/4 in and 1 in Square-Cut Tile Wall Raised Cover
- MFR:
- ABB - Installation Products
- MFR #:
- 52 PD 1
- UPC:
- 785991140804
- Item #:
- 85163
52-PD-1 Steel City 2-Gang Square Box Partition, 4 in L x 4 in W, Steel, For Use With 2-1/8 in Deep Box With 2-Device 1/2 in, 3/4 in and 1 in Square-Cut Tile Wall Raised Cover
- MFR #:
- 52 PD 1
- UPC:
- 785991140804
- Item #:
- 85163
| Catalog Number | 52 PD 1 |
| Manufacturer | ABB - Installation Products |
| Brand | STEEL CITY |
| Country of Origin | United States |
| Made in USA | Yes |
| Application | For use with a two device square cut tile wall cover, 1/2 inch, 3/4 inch or 1 inch raised |
| Color | Silver |
| Finish | Pre-galvanized |
| Knockouts | 0 |
| Material | Steel |
| UPC | 785991140804 |
| GTIN | 00785991140804 |
| Item Type | Box Partitions |
| Length | 4 in |
| Width | 4 in |
| Height | 2-1/8 in |