H750ICAT Halo H7 Series New Construction Round Recessed Downlight Housing, LED Lamp, IC Insulation, 120/277 V AC, 6-1/2 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- H750ICAT
- UPC:
- 623961872655
- Item #:
- 84865
H750ICAT Halo H7 Series New Construction Round Recessed Downlight Housing, LED Lamp, IC Insulation, 120/277 V AC, 6-1/2 in Ceiling Opening, Aluminum Housing
- MFR #:
- H750ICAT
- UPC:
- 623961872655
- Item #:
- 84865
Manuals & Documentation
| Catalog Number | H750ICAT |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED (Not Included) |
| Special Features | Use with HALO 6" RL56, RA56 and ML56 600, 900, 1200 series modules |
| Standard | UL Listed;Airtite |
| UPC | 623961872655 |
| GTIN | 00623961872655 |
| Item Type | 6" LED Housing |
| Voltage Rating | 120/277V |
| Wattage | 20 W |