Limit switch lever, 9007, arm aw+c +options
- MFR:
- Telemecanique Sensors
- MFR #:
- 9007HA26
- UPC:
- 785901818731
- Item #:
- 84419
Limit switch lever, 9007, arm aw+c +options
- MFR #:
- 9007HA26
- UPC:
- 785901818731
- Item #:
- 84419
LIMIT SWITCH LEVER ARM AW+C +OPTIONS
Manuals & Documentation
| Catalog Number | 9007HA26 |
| Manufacturer | Telemecanique Sensors |
| Brand | Telemecanique |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Country of Origin | Czech Republic |
| Made in USA | No |
| Action | Lateral approach;By 30 Degrees cam |
| Actuator | Cast zinc spring return adjustable bendable roller lever 0.88-4 in - - |
| Application | 9007AW-9007C,9007C,HEAVY DUTY |
| Special Features | 1 nylon outside roller 2 in 0.25 in |
| UPC | 785901818731 |
| GTIN | 00785901818731 |
| Item Type | Limit switch lever |
| Size | 0.88 TO 4.00 INCHES 2.00 X 0.25 INCHES |
| Environmental Conditions | STANDARD ENVIRONMENT |
| Operating Temperature | -20-185 A Degrees F |