SP226W Combination Openings, 2 Toggle Switch and 1 Decorator, Three Gang, White
- MFR:
- Legrand-Pass & Seymour
- MFR #:
- SP226W
- UPC:
- 785007681635
- Item #:
- 82711
SP226W Combination Openings, 2 Toggle Switch and 1 Decorator, Three Gang, White
- MFR #:
- SP226W
- UPC:
- 785007681635
- Item #:
- 82711
Combination Wall Plate, 2 Toggle Switch and 1 Decorator, 3-Gang
| Catalog Number | SP226W |
| Manufacturer | Legrand-Pass & Seymour |
| Brand | Legrand-Pass & Seymour |
| Warranty Description | Limited Lifetime Warranty |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Residential;Commercial |
| Color | White |
| Insulation | Bare |
| Material | Thermoplastic |
| Mounting | Wall |
| Number of Gangs | 3 |
| Special Features | Standard size plastic smooth wall plate |
| Standard | UL 514 |
| UPC | 785007681635 |
| GTIN | 00785007681635 |
| Item Type | Wall Plate |
| Size | 5" |
| Thickness | .30" |