HC620D010 Halo Commericial Low Remodeler Recessed Lighting Housing, LED Lamp, IC Insulation, 120 to 277 V AC, 7-1/4 in Ceiling Opening, Steel Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- HC620D010
- UPC:
- 080083883684
- Item #:
- 805399
HC620D010 Halo Commericial Low Remodeler Recessed Lighting Housing, LED Lamp, IC Insulation, 120 to 277 V AC, 7-1/4 in Ceiling Opening, Steel Housing
- MFR #:
- HC620D010
- UPC:
- 080083883684
- Item #:
- 805399
Manuals & Documentation
| Catalog Number | HC620D010 |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo Commercial |
| Sub Brand | HC6 LED 6" Downlight Series |
| Country of Origin | Mexico |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Special Features | 6" aperture new construction/remodel downlights series |
| Standard | ENERGY STAR Qualified;California Title 24;FCC Certified;RoHS Compliant;UL Listed |
| UPC | 080083883684 |
| GTIN | 00080083883684 |
| Item Type | Recessed Commercial Lighting |
| Voltage Rating | 120-227V |
| Wattage | 21.1W at 120V and 21.4W at 277V |