4-inch Round Canless LED Downlight, 600 lumens, 90+CRI, 5-Color Field-SeleCCTable, 120V 60Hz. Matte White Finish.
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- HLBSL406FS5
- UPC:
- 080083297221
- Item #:
- 804683
4-inch Round Canless LED Downlight, 600 lumens, 90+CRI, 5-Color Field-SeleCCTable, 120V 60Hz. Matte White Finish.
- MFR #:
- HLBSL406FS5
- UPC:
- 080083297221
- Item #:
- 804683
Manuals & Documentation
| Catalog Number | HLBSL406FS5 |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Finish | Matte White |
| Lamp Type | LED |
| Mounting | Recessed |
| Special Features | Round 4" slim canless LED downlights |
| Standard | ENERGY STAR Qualified;IECC Compliant;Title 24 Compliant;UL Listed;RoHS Compliant |
| UPC | 080083297221 |
| GTIN | 00080083297221 |
| Item Type | HLSBSL Canless LED Downlight |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 8.3W |