14" Round Surface Mount LED Downlight, lumen selectable, 90+ CRI, Field selectable until 5000K, Matte White, Phase cut LE/TE 5%.
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- SMX14RLSFSD2W
- UPC:
- 080083292141
- Item #:
- 800336
14" Round Surface Mount LED Downlight, lumen selectable, 90+ CRI, Field selectable until 5000K, Matte White, Phase cut LE/TE 5%.
- MFR #:
- SMX14RLSFSD2W
- UPC:
- 080083292141
- Item #:
- 800336
Manuals & Documentation
| Catalog Number | SMX14RLSFSD2W |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Finish | White |
| Lamp Type | LED |
| Mounting | Surface |
| Special Features | Round & Square 4, 6, 8, 14 & 18-inch sizes available |
| Standard | IECC Compliant;UL Listed;FCC Certified;RoHS Compliant;Title 24 Compliant;IC Rated |
| UPC | 080083292141 |
| GTIN | 00080083292141 |
| Item Type | SMX14 |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 26.16W |