2ST2L20SC3 Metalux ST Series Linear Striplight, LED Lamp, 19 W Fixture, 120 to 227 V AC, White Powder Coated Housing
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- 2ST2L20SC3
- UPC:
- 080083241569
- Item #:
- 767403
2ST2L20SC3 Metalux ST Series Linear Striplight, LED Lamp, 19 W Fixture, 120 to 227 V AC, White Powder Coated Housing
- MFR #:
- 2ST2L20SC3
- UPC:
- 080083241569
- Item #:
- 767403
Manuals & Documentation
| Catalog Number | 2ST2L20SC3 |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Metalux |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Lamp Type | LED |
| Lumens | 2258 @ 5000 |
| Mounting | Surface |
| Special Features | 0-10V dimming available for 4000K, double lens 2ft, 4ft and 8ft stock |
| Standard | DLC Certified;RoHS Compliant;Damp Locations;ISO Certified;UL/cUL Listed - Damp Location |
| UPC | 080083241569 |
| GTIN | 00080083241569 |
| Item Type | Striplights |
| Size | 24.33 IN Length 3.74 IN Width 2.56 IN Height |
| Voltage Rating | 120/277V |
| Wattage | 19W |