RA4LS9FSD2W1EWHDM Halo RA Adjustable Recessed Canless Downlight, LED Lamp, 9.3 W Fixture, 120 V
- MFR:
- Cooper Lighting Solutions
- MFR #:
- RA4LS9FSD2W1EWHDM
- UPC:
- 080083283019
- Item #:
- 760332
RA4LS9FSD2W1EWHDM Halo RA Adjustable Recessed Canless Downlight, LED Lamp, 9.3 W Fixture, 120 V
- MFR #:
- RA4LS9FSD2W1EWHDM
- UPC:
- 080083283019
- Item #:
- 760332
Manuals & Documentation
| Catalog Number | RA4LS9FSD2W1EWHDM |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Brand | Halo |
| Country of Origin | China |
| Made in USA | No |
| Application | Lighting |
| Finish | Matte White |
| Lamp Type | LED |
| Mounting | Recessed |
| Special Features | Adjustable gimbal tilts up to 35 Degrees and rotates 360 Degrees |
| Standard | Energy Star Certified;IECC Compliant;Title 24 Compliant;UL Listed;RoHS Compliant;IC Rated |
| UPC | 080083283019 |
| GTIN | 00080083283019 |
| Item Type | 4" RA Retrofit Series |
| Voltage Rating | 120V |
| Wattage | 9.3 W |